Influenza

1968. július 13

1968. július 13

1968-ban viszonylag nyugodtan szemlélődtek a járványügyi szakemberek, miközben az évszázad politikai értelemben legmozgalmasabb időszakát éltük. Pedig valahol, a távoli Hong Kongban egy kis lakónegyedben  a H2N2 csak madarakat fertőző influenza vírusának genetikai állománya kombinálódott egy másik influenza faj genetikai állományával (a jelenség neve antigén csuszamlás vagy antigenic shift) és az így kialakult H3N2 törzs rászabadult az emberiségre.
Kerülje el az influenzát!

Kerülje el az influenzát!

Megjött a tél és vele együtt a munkahelyek is megteltek tüsszögő, köpködő, köhögő kollégákkal. Mindannyian szeretnénk elkerülni ezeket a kellemetlen betegségeket, ezért nézzük meg, hogyan tarthatjuk távol magunktól a vírusokat és baktériumokat.
Influenza elleni oltás: mit tegyünk?

Influenza elleni oltás: mit tegyünk?

Lassan véget ér a november, két nap múlva hivatalosan is kezdetét veszi a tél, ami abban is megmutatkozik, hogy hétvégére már erős lehűlést és elszórtan havazást is ígérnek a meteorológusok. Egyre többen keresik fel háziorvosukat különböző hurutos megbetegedésekkel (nátha, megfázás, torokgyulladás, stb.) és egyre többeket foglalkoztat a kérdés: vajon lesz-e ezen a télen is influenzajárvány és érdemes-e beadatni az ellene kifejlesztett vakcinát?
Kolosztrum, hatékony immunrendszer erősítés

Kolosztrum, hatékony immunrendszer erősítés

Röviddel szülés után (az első 24 órában) a nőstény emlősök szervezete egy tejszerű, kolosztrum nevű anyagot kezd termelni, s ez biztosítja az újszülöttek számára az anyai immunitást, a megfelelő védelmet a kórokozókkal szemben. Minden emlősben termelődik colostrum, de az így átadott immunitás jelentősége fajonként eltérő lehet. Kutatók szerint azonban a kolosztrum szerepe itt nem ér véget szükségszerűen. Ha valakinek le van gyengülve a szervezete, vagy szeretné erősíteni immunrendszerét, a kolosztrum lehet a természetes megoldás.
Madárinfluenza

Madárinfluenza

A madárinfluenzát egy olyan influenza vírus okozza, mely a madarakat fertőzi meg (többek között a pulykákat, csirkéket, kacsákat, libákat). A madárinfluenza tehát egy fertőző betegség, az influenza vírusok A törzsébe tartozik.
Már megint itt van…

Már megint itt van…

Az influenzajárvány olyan biztosan eljön minden évben, hogy az lenne az orvosi szenzáció, ha egy esztendőben kimaradna. Mit tehetnek azok, akik korábban nem olttatták be magukat vagy gyermekeiket és mégis szeretnék ezt a betegséget elkerülni vagy tüneteit csökkenteni?
< 1. oldal (összesen: 7) Rendezés: